Telefon: 0532 379 5463
E-Posta: lisbonvisa@gmail.com
Çalışma Saatleri: 08.00 - 19.00

İrlanda Yabancı Dil Eğitimi

Önceleri dünya genelinde bulunan ülkeler gibi İrlanda da İngiltere’nin sömürüsü altındaydı. Böylesi bir durumda İrlandalıların ana dilleri farklı olsa da İngilizceyi ana dili gibi konuşmaları normal karşılanmaktadır. Ülkede eğitime verilen önem ve öğrencilere, çalışanlara sağlanan sağlıklı çalışma ortamları ve sosyal hakların eksiksiz sağlanması birçok insanı İrlanda’ya çekmektedir. İrlanda tüm eğitim sisteminde başarılı olduğu gibi yabancı dil eğitiminde de başarılı eğitimler vermektedir. 

Tabii, sadece öğrencilere yabancı dil eğitim vermekle kalmayıp öğrencilerin pratik yapıp, para kazanabilmeleri adına bazı vizelerde öğrencilere çalışma hakkı da tanımaktadır. Örneğin; 24 haftaya kadar yapılan dil eğitimlerinde C vizesi verilir. 25 ve üzeri haftaya kadar olan eğitimlerde ise D vizesi verilir ki bu vizeyle yasal çalışma hakkı öğrenciye verilir. Avrupa ülkeleri arasında İrlanda dil eğitim almak, çalışmak ve yurt dışında yaşamak için en uygun ülkelerden biridir. Aynı zamanda birden fazla uluslararası firmaların Avrupa merkezi İngiltere yerine İrlanda olarak belirlenmiştir. Bu firmalar arasında Apple, IBM, Google yer almaktadır. Bu nedenle öğrenciler İrlanda da sadece yabancı dil eğitimi almazlar. Stajyer olarak dünyanın en büyük firmalarıyla çalışabilme imkânı bulabilirler. Kimi öğrenciler, başarılarını bunlar ve benzeri firmalarda kanıtlarlarsa tamamen staj yaptıkları firmalarda çalışma imkânı elde edebilirler.

İrlanda’daki insanlar sıcak kanlı ve sosyaldirler. Ürünler ve hizmetler uygun fiyatlı olduğundan dolayı yaşam kalitesi ve geçim yaşanabilir koşullarda halka sunulmaktadır. İrlanda da halk kendi dillerini konuştukları gibi İngilizce de konuşmaktadır. Ancak İrlanda halkı İngilizlere benzetilmekten nefret ederler. Bu konuda dikkatli olunuz. Düzenli, dakik, sosyal ve çalışkan bir millettir. Ülke genelinde halk diğer devletlerde olduğu gibi mesafeli ve soğuk kanlı değildir. İletişim kurmakta zorluk çekmeyeceğiniz bir ülkedir. İrlanda yabancı dil eğitimi için detaylı bilgileri www.lisbonvisa.com da yer alan iletişim ağlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Konaklama İmkanları

İrlanda da dil eğitimi almak üzere İrlanda’ya gidecek olan öğrencilerimiz kendi imkanlarıyla İrlanda da konaklamak için kursların yakın bölgelerinden yurt bulmaya çalışırlar. İrlanda da özel ve devlete ait yurtlar bulunmaktadır. Eğer yalnız gitmeyecekseniz küçük bir evde kiralayabilirsiniz. Bazı öğrencilerimiz belirli ücret karşılığında İrlanda da bulunan ailelerin yanında kalabilmek adına ön bir araştırma yapmaktadırlar. Kısacası konaklama imkanları İrlanda için tamamen Lisbon Visa Danışmanlık hizmeti dışındadır. 

İrlanda Dil Okulu Vizesi Almak İçin Gerekli Adımlar

İrlanda dil okulu vizesi almak için gerekli adımlar hakkında başvurular yapmadan önce sizlere aktarmamız gereken bilgilere arasında bulunan maddeleri sıraladık. Aşağıda yer alan bu maddeleri dikkatle okumanız gerekmektedir. İşte o maddeler:

 1. Minimum günde 15 saat ders görebileceğiniz anlaşmalı dil okullarımızdan birine kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
 2. Dil eğitimi kaydı yaptırılan eğitimin ücreti ödenmiş olmalıdır. 
 3. Eğitim ücretinin ödendiğine dair kurstan ödeme konfirmasyonu alınmalıdır. 
 4. Kaydolacağınız İrlanda dil okulu anlaşmalı dil okullarımız gibi MEI veya ACELS onaylı belge vermeye yetkili olmalıdır.
 5. Dil eğitimi süresince öğrencinin sigortası bulunmalıdır.
 6. İrlanda’ya dil eğitimi için gidecek olan öğrencinin ülkesiyle olan bağları belgelenmelidir.
 7. Öğrencinin İrlanda da konaklama ve yaşam giderlerini karşılayabileceği bir finansmanı olduğuna dair belgeleri vize başvurusunda İrlanda konsolosluğuna sunulması adına bizlere iletmelidir.
 8. İrlanda da kalacağı süreç boyunca öğrenciye finansman sağlayacağı ailesinin banka hesap dökümleri, gelir belgeleri varsa gayrimenkul tapuları veya kira kontrat fotokopileri sunulmalıdır. 
 9. Öğrenci sadece dil eğitimi için gitmiyorsa İrlanda da başvurduğu ve kabul edildiği firmanın bilgilerini de belgelemelidir. 
 10. 25 Haftalık İngilizce dil eğitimi veren MEI onaylı sertifika veren anlaşmalı dil okullarımızda eğitim görmek üzere başvuru yapan öğrencilere C vizesi verilir. Bu vize 7 ya da 10 iş günü içinde çıkmaktadır. 
 11. C vizesi alan öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır.
 12. 25 haftalık ve üzeri dil eğitimi almak adına öğrenci vizesine başvuru yapan öğrencilere D vizesi verileceği için İrlanda Büyükelçiliği onaylama sürecini biraz uzatabilir. 
 13. D vizesi en az 2 hafta en fazla ise 4 hafta sonra alınabilir.
 14. Alınan D vizesi İrlanda devletinin yabancı öğrencilere yasal olarak hem okuma hem de çalışma hakkı verdiğinin bir göstergesidir.
 15. Önemli uyarı; Türkiye’de bulunan İrlanda Büyükelçiliği tarafından onaylanarak verilen ilk D vizesi 3 aylık bir geçerlilik süresi bulunur. Bunun nedeni bu ilk 3 ay içinde öğrenci İrlanda’ya giderek Garda da bu vizenin süresini en az 8 ay veya daha fazla uzatması gerekir. 
 16. D vizenizi uzatmak için hesabınızda en az 3000 Euro bulunduğunu göstermelisiniz. Bu para İrlanda banka hesabınızda olması gerekmektedir. 

Lisbon Visa Danışmanlığın İrlanda’da Bulunan Anlaşmalı Dil Okulları

Lisbon Visa Danışmanlığın İrlanda’da bulunan anlaşmalı dil okulları hakkında bilmeniz gereken bazı maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler aslında yukarıda sıralanmıştır. Yukarıda verilen maddeler ek olarak bilmeniz gereken bazı bilgiler vardır. Bu bilgileri aşağıda sizler için sıraladık.

 1. Seviye tespit sınavı sonrası kaydınızı yaptırabileceğiniz kurs alanları size sunulur.  
 2. İngilizce alanları arasında; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Sınavlara yönelik hazırlık İngilizceleri yer almaktadır. 
 3. Sınavlara yönelik İngilizce kursları arasında öğrencilerin hazırlandıkları belli başlı sınavlar; IELTS, TOEFL, Cambridge Sınavları gibi sınavlar yer almaktadır. 
 4. Türkiye’de bulunan Üniversitelerin hazırlık sınıflarını geçemeyen öğrenciler için hazırlık sınavının yerine sayılan IELTS, TOEFL gibi sınavların belgelerini alabilmek adına gerekli hazırlık İngilizcesi kursunu İrlanda da alabilirler. Kurs sonunda belirtilen sınavlar geçilerek belgelerinizi alıp bölümünüze geçebilirsiniz. 
 5. Öğretmenlere özel kurslar.
 6. Akademik düzeyde İngilizce kurslarına da yer verilmekte. 
 7. Dublin dışındaki illerde neredeyse hiç Türk öğrenci olmaması İngilizce pratik yapmanız açısından avantaj elde etmenizi sağlayacaktır.
 8. İrlanda da bulunan dil kurslarının anlaşmalı oldukları üniversitelerde dil eğitimi sonrası meslek edindirme eğitimlerinden alacağınız eğitim sonrası sertifika edinebilirsiniz. 
 9. Dilediğiniz İngilizce dil kursuna alınmadan önce seviye tespit sınavına tabi tutulursunuz. 
 10. Öğrenmek istediğiniz İngilizce alanını seçtikten sonra kaydınızı istediğiniz kursa yaptırmanız gerekir. Bu aşamadan önce seviye tespit sınavında çıkan düzeyinizi tamamlamanız gerekmektedir.
 11. İrlanda da dil eğitimi sonrası oturumunuz hala varsa üniversitede sertifikalı meslek edindirme eğitimlerine katılabilirsiniz. 
 12. Okul ve güncel promosyonlara göre eğitim fiyatları değişmektedir.