Telefon: 0532 379 5463
E-Posta: lisbonvisa@gmail.com
Çalışma Saatleri: 08.00 - 19.00

Avrupa’da Geçerli Diploma İmkânı

Avrupa’da geçerli diploma imkânı adına Polonya’da danışmanlığımız tarafından kurulan mesleki yüksek okulumuzdan diploma alabilmek için Şanlıurfa’da bulunan danışmanlığımıza online ya da yüz yüze başvuru yapabilirsiniz. Polonya’da kurduğumuz mesleki yüksek okulumuza başvuru için bazı belgelerinizi bize iletmeniz gerekir. Bu belgelerin başında ülkemizde almış olduğunuz lise diploması gelmektedir. Yurt dışında başka bir ülkeden Polonya da yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenci adaylarımız ise lisans diplomaları ile kendi mesleklerine yakın veya iş bulma olanağı fazla olan alanlardan diploma alabilmek için bizlere belgelerini ulaştırabilirler. Vermekte olduğumuz diploma ile tüm Avrupa’da iş bulma imkânınız vardır. Eğitimlerimiz en fazla iki yıl en az bir yıl sürmektedir. Polonya Mesleki Yüksek Okul Eğitimine başlamadan öncesinde yine Polonya’da vermekte olduğumuz 3 aylık bir Lehçe dil kursu vardır. Verdiğimiz 3 aylık Lehçe dil kursu sonunda istediğiniz bölümde veya iş bulma imkanının yüksek olduğu bölümde eğitiminizi verilen sürede tamamlayıp diplomanızı alabilirsiniz.

Lisbon Visa Danışmanlık Tarafından Sağlanan İmkanlar

Polonya’da bulunan danışmanlığımız tarafından kurulmuş olan Mesleki Yüksek Okulumuzda diploma almak üzere seçeceğiniz bölümü başarıyla bitirebilmeniz için öncelikle yine tarafımızdan kurulan Lehçe kursunu bitirmeniz gerekir. Lehçe kursumuzun çok kısa bir süre de veriliyor olmasının sebebi eğitimden geri kalmamanızı sağlamaktır. 3 aylık bir Lehçe kursu sizlerin bölümünüzde ve Polonya’da sıkıntılar çekmeden eğitim almanızı sağlamak adına verilmektedir. Polonya halkı sosyal ve sıcak kanlı insanlardan oluştuğu için yalnızlık çekmeden eğitim sürecinizi tamamlayabileceksiniz. Ülkede alacağınız Lehçe kursu sonrası gündelik yaşamınızda pratik yapma imkânınız olacaktır. Daha sonra alacağınız mesleki eğitim bitiminde ülkede mezun olacağınız alanda iş bulma imkânı kazanabileceksiniz. Bu eğitim sürecinde Lisbon Visa Danışmanlık tarafından sağlanan imkanlar sırasıyla:

 1. Eğitim alacak öğrencinin tüm belgelerinin Polonya’da bulunan Mesleki Yüksek Okulumuza teslimi için gerekli çalışmalar tarafımızdan yürütülür.
 2. Mesleki Yüksek Okulumuzda en fazla 2 yıl en az 1 ya da 1,5 yıl eğitim alınmaktadır.
 3. İlk 3 ay boyunca Lehçe kursu verilip öğrencinin uyum sağlayıp sağlayamadığı gözlenir.
 4. Yüksek Okulumuza kayıt yaptırabilmek için gerekli evrakların başında tam imzalı doldurulmuş başvuru formu gelmektedir.
 5. Türkiye’deki öğrenciler okulumuza lise diplomaları ve başvuru formlarıyla başvuru yapabilmektedirler. 
 6. Fakat farklı bir ülkeden Polonya’da bulunan okulumuza başvuru yapmak isteyen öğrenci adayları yine aynı başvuru formuyla lisans veya ön lisans diplomalarıyla okulumuza başvuru yapabilirler.
 7. Geçerli bir pasaport ve biyometrik fotoğraflar gerekir.
 8. Lehçe dil yeterliliğinizi gösteren daha önce girdiğiniz sınav sonucu varsa sınav sonuç belgenizi belgeleriniz arasına eklemeyi unutmayın.
 9. Alacağınız eğitim esnasında dilerseniz yarı zamanlı olarak çalışma imkânınız vardır.

Polonya Öğrenci Vizesi Almak Adına Yapılması Gerekenler

Polonya sınırlarında öğrenci olmak için izlemeniz gereken birkaç adım vardır. Bu adımlardan özellikle Polonya öğrenci vizesini almanız gerekir. Bu adımı atmadan önce ise okulumuza başvurmanız gerekmektedir. Bu kural sadece bizim mesleki yüksek okulumuz için geçerli değildir. Bu genel bir kural olup okul tarafından kabul gördüğünüz takdirde diğer işlemlere geçmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin en önemli adımlarının başında geleni Polonya Öğrenci Vizesi almaktır. Polonya öğrenci vizesi almak adına yapılması gerekenler neler gelin birlikte görelim…

Polonya Öğrenci Vizesi için gerekli belgeler:

 1. Rehberlik ve vize sürecini en kısa zamanda başlatmak adına ülkemizdeki Polonya Büyükelçiliği veya Polonya Konsolosluğuna başvurmak için iletişim adreslerini alarak veya web siteleri üzerinden irtibata geçmeniz gerekir. 
 2. Konsolosluğun web sitesine vize başvurusu için gereken şartları dikkatli okuyun ve şartları harfiyen yerine getirin.
 3. Konsolosluktan bir vize başvurusu ayarlayın.
 4. Konsolosluk tarafından istenilen belgeler:
 5. Başvuru formu.
 6. Pasaport
 7. Biyometrik fotoğraf
 8. Sağlık sigortası
 9. Kendinizi desteklemek için yeterli araçlar.
 10. Kalış amacınızı doğrulayan belgeler ve benzeri belgeleri sizden isteyeceklerdir.
 11. Konsolosluğun istediği belgeleri web sayfasından mutlaka teyit edin. 
 12. Basılı ve imzalı başvuru formu ve de vize ücreti dahil tüm belgeleri sizin adınıza teslim ediyoruz. Vize belgelerinin erken teslim edilmesi tavsiye edilir.

Polonya’da Öğrenci Masrafları 

Polonya’da öğrenci masrafları içerisinde belli başlı masraflar gelmektedir. Bu masrafları oluşturan alanlar şunlardan oluşmaktadır:

 1. Konaklama masrafları vardır. Konaklama için üç ayrı tercihiniz vardır. Özel öğrenci yurtları, kiralık evler, aile yanında kalma imkânı. Konaklama tamamen öğrenci adayımızın ve ailesinin sorumluluğuna aittir. Lisbon Visa Danışmanlık olarak konaklama masraflarını üstlenmediğimizi baştan belirtmek isteriz.
 2. İletişim masrafları; yerel sim kartı satın alarak gelecek olan faturaların masrafları göz önünde bulundurulmalıdır.
 3. Mutfak masrafları; yiyecek, içecek masrafları.
 4. Ulaşım masrafları.
 5. Sosyal yaşam masrafları; müze, tiyatro, sinema, konser, eğlence mekanları gibi masraflar göz önünde bulundurulmalıdır. 

Polonya Mesleki Yüksek Okulumuz Hakkında 

Lisbon Visa Danışmanlık olarak değerli öğrenci adaylarımıza ön bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. Polonya’da kurmuş olduğumuz Polonya Mesleki Yüksek okulumuz hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. İşte bilmeniz gereken detaylar:

 1. 18-35 yaş arası tüm kişiler için geçerlidir.
 2. Eğitim sonrası çalışma imkânı sağlanmaktadır.
 3. Eğitim öncesinde il 3 ay Lehçe kursu verilmektedir.
 4. Mesleki Yüksek Okulumuzun bölümlerinden 2 yıllık olan bölümleri:
 5. Yönetici Asistanlığı
 6. Yakın Koruma
 7. Tıbbi Sterilizasyon Uzmanlığı
 8. Podoloji Uzmanlığı
 9. Çocuk Bakımı
 10. Ağız ve Diş Sağlığı
 11. Meslek Terapisti
 12. Masör Teknisyenliği
 13. Kozmetik Teknisyenliği
 14. Film ve Tv Yapımcı Asistanlığı
 15. Optisyenlik
 16. Mesleki Yüksek Okulumuzun bölümlerinden 1 ve 1,5 yıllık olan bölümleri:
 17. Sekreterlik – 1yıl
 18. Dişçi Asistanlığı – 1 yıl
 19. Çiçekçilik – 1yıl
 20. İş Sağlığı ve Güvenliği Teknisyenliği – 1,5 yıl
 21. Yaşlı Bakımı (Tıbbi Destek ve Bakım) – 1,5 yıl olarak verilmektedir.

Eğitim sonunda tüm Avrupa’da geçerli diploma verilirken Polonya’da yaşamlarını sürdürmek isteyen mezunlarımıza Polonya’da iş imkanları sağlanmaktadır. Böylece hem eğitim verilip hem de işe yerleştirilmiş olursunuz ki bu sizin kariyerinizde başarılı olmanıza yardımcı olmaktan dolayı bizleri memnun etmektedir. Sizlerin bizlerden duyduğunuz memnuniyetle bir sonraki öğrenci adaylarımıza daha bir içten ve azimle hizmet vermeyi sürdüreceğimiz anlamına gelmektedir. Elimizden geldiğince size ve sonraki öğrencilerimize yardımcı olmayı kendimize bir görev bilmekteyiz. Sizlerin yani mezunlarımızın memnuniyetleri bizleri onurlandırmaktadır. Bu durum bizlerin ve sonraki öğrencilerimizin gelecekleri için kararlı ve azimli, işlerine aşık öğretmenlerle çalıştığımızın kanıtıdır. İşlerini seven, öğrencilerine saygı duyan eğitmen ekibimizle siz değerli öğrencilerimiz ve öğrenci adaylarımıza her geçen gün daha iyi hizmetler vermekteyiz ve bu sistemi günden güne büyüterek yolumuza devam etmekteyiz.