Telefon: 0532 379 5463
E-Posta: lisbonvisa@gmail.com
Çalışma Saatleri: 08.00 - 19.00

Almanya Schengen Vizesi

Schengen vizesi sadece Almanya’ya has değildir. Schengen vizesinin geçtiği Schengen ülkelerinde dilediğiniz gibi belirtilen süre içinde gezebilmek adına alabileceğiniz bir vizedir. En çok duracağınız ülkenin konsolosluğundan Schengen vizesi almanız gerekir. Schengen vizesini Almanya’dan alacaksanız danışmanlığımız olan Lisbon Visa Danışmanlığa başvuru yapabilirsiniz. Sizin adınıza gerekli işlemleri yapıp ilgili konsolosluk olan Alman Konsolosluğundan sizin için randevu oluşturarak belgelerinizi hazırlayıp konsolosluğa elden vermeniz için gerekli günü ve saati belirleriz. Ardından Almanya Schengen Vizesi için gereken evraklarınızla konsolosluğa belirtilen gün ve saatte gidip vizenizi almanız gerekmektedir. 

Almanya Schengen Vizesi Adına Merak Edilen Tüm Sorular

1985 yılında Schengen Anlaşmasını imzalayan asıl ülkelerden biri olan Almanya, 1995 yılında resmi Schengen bölgelerinden biri olur. Almanya Schengen Vizesi sizlere Schengen bölgelerinden Almanya Schengen bölgesinde vizesiz giriş hakkını verir. Peki Almanya Schengen Vizesi alabilmek için hangi belgelere ihtiyaç vardır? Ne kadar bir ücret ödenir ise Almanya Schengen Vizesi alınabilir? En önemli soru ise bu vizeyi alabilmek için gerekli adımlar nelerdir? İşte Almanya Schengen Vizesi adına merak ettiğiniz tüm soruların cevapları…

Gerekli Belgeler

 1. Güncel pasaportunuz
 2. Pasaport boyutunda fotoğraf
 3. Almanya Schengen Vizesi Başvuru Formu
 4. Parmak İzi (Biyometrik veri)
 5. Seyahat sağlık sigortası
 6. Vize Ücreti
 7. Seyahatinize ilişkin belgeler:
 8. Seyahat nedenini belirten belge. Biri veya kurum tarafından davet ediliyorsanız bu davetiyenin belgesi. Aksi takdirde turistik bir gezi olduğuna dair belgenizi bulundurun. Eğitim için gidecekseniz gideceğiniz okulun veya kursun belgelerini bulundurun.
 9. Nerede kalacaksanız konaklama yerinizi gösteren belgeler.
 10. Seyahatinizin mali destekçisinin belgeleri. (Öğrenciyseniz ya da hastaysanız)
 11. Vizenizin süresi bitmeden Almanya’dan ayrılacağınızın ispatı. (Gidiş-dönüş alınmış uçak bileti)

Gerekli Diğer Belgeler

 1. Doldurulmuş ve ıslak imza ile imzalanmış başvuru formu
 2. Başvuru ücretlerinin yatırıldığına dair dekontlar.
 3. Aşağıda yer alan şartları taşımakta olan pasaport:
 4. İmzanızı taşıyan pasaport.
 5. Schengen vizeniz için en az 2 boş sayfalı pasaport.
 6. Pasaportun en az 10 seneden önce çıkarılmış olması.
 7. Talep ettiğiniz vizenin süre bitim tarihinden en az 3 ay için geçerlilik.
 8. Uygunsa bir önceki pasaportunuzu kullanabilirsiniz.
 9. Kimlik belirleme için geçerli fotoğraf ataşla tutturulup, aşağıda bulunan özellikleri taşıması gerekir:
 10. 3,5 x 4,5 cm olacak şekilde pasaport boyutunda olmalıdır.
 11. En az 6 ay içinde çekilmiş olmalı ve 2 adet bulunmalıdır.
 12. Sizi en iyi şekilde göstermeli ve boş, beyaz bir arka planda çekilmelidir.
 13. Yüz özelliğiniz görünür olmalıdır. Fotoğrafta ileri bakılmalı ve yüz fotoğrafın 32 ya da 36 mm’sini kaplamalıdır. Dini sebeplerden dolayı takılan başörtüler kabul edilir. 
 14. Fotokopilerinin bulunması gereken belgeler: 
 • Pasaportunuzun kişisel bilgilerini gösteren sayfasının fotokopisi.
 • Mevcutta var ise oturma izninin fotokopisi.
 • Daha önce alındıysa mevcut Schengen vizelerinin fotokopileri.
 1. a. Seyahat sağlık sigortasının ispatına dair belgelerin isimleri aşağıda verilmiştir. Bulunması gereken belgelerden en önemlileri arasında yer alır. İşte o belgeler:
 • Tıbbi sebeplerden dolayı ülkeye geri gönderilme veya tıbbi bakım / hastaneye yatırılma durumları adına en az 30.000 Euro.
 • Vize süresi boyu geçerli sağlık sigortası.
 • Her Schengen ülkesi boyunca geçerli sağlık sigortası.
 • Ya sigorta belgeleri ya da teyit mektubunda açıkça vurgulanan sağlık durumu.
 • Kredi kartı sağlık sigortaları burada geçerli sayılmaz.
 1. b. Seyahate ilişkin belgeler:
 • Uçak rezervasyonu ve seyahat programı.
 • Rezervasyonu yaptırılmış otel bilgileri. ( Otelin adresi, irtibat numarası, rezervasyonun referans numarası)
 1. c. 18 yaş altı Schengen Vize Başvurusu Yapacak Olan Yolcunun bulundurması gereken belgeler:
 • Her iki ebeveynden alınan onay mektubu.
 • Ebeveynlerin pasaport nüshaları.
 • Doğum belgesi nüshası.
 • Reşit olmayan kişi evlatlık ise evlatlık edinildiğine dair belge.
 • Ebeveynler boşanmış ise boşanma ispatı belgeleri.
 • Ebeveynlerden biri veya her ikisi vefat etmiş ise ölüm belgesini gösteren belge.
 1. Mali destekçinizin veya sizin başvurudan 3 ay önce çıkarılmış birkaç aylık kişisel banka ekstresi, varlıklar ya da diğer ilgili şahsi mallar gibi başvuran kişinin ikamet ettiği ülkedeki mali olanaklarının kanıtı.
 2. Sponsor işveren tarafından gönderilmiş beyanname. Beyannamede isim, şirket veya sponsorunuzun işe alınma sebebinizi de belirttiği iletişim bilgileri. İş başı tarihiniz, maaş, belirlenen iş dışı süre (beklenen işe dönüş tarihi), seyahat amacı yer almalıdır. Varsa şirket yatırımcısı veya ortağının iş ruhsatının geçerli bir nüshası bulundurulmalıdır.

Schengen Vizesi Ücreti

Bir yetişkin adına ödenmesi gereken Schengen Vize ücreti 80 Eurodur. Eğer yanınızda seyahate çıkacak olan ve Schengen Vizesi ihtiyacı bulunan 6-12 yaş arası çocuğunuz varsa 40 Euroluk bir ücret ödemeniz gerekir. 6 Yaşından küçük çocuklar için Schengen vize ücreti bulunmamaktadır. Eğer aşağıda belirtilen durumlara sahip kişiler arasında iseniz Schengen Vizesi ücretsiz olmaktadır.

 1. Konferansa ya da seminere katılmak adına vize alacak olan bilimsel araştırmacılar.
 2. Eğitim, öğretim veya araştırma amacıyla Schengen bölgesine seyahat eden öğrenci veya öğrencileriyle birlikte gelen bir profesör veya öğretmen.
 3. 25 yaş veya altı kişilerin kar amacı gütmeyen bir organizasyonu temsilen yine kar amacı gütmeyen bir organizasyonlar tarafından düzenlenen kültür, eğitim, spor alanlarında konferans, seminer, benzer etkinliklere katılma amacı güden kişiler.
 4. Hizmet veya diplomatik pasaportu olan kişiler.

Schengen Vize ücretinizi ödemek adına çek, nakit ya da havale işlemlerinden hangi yöntemi talep ettiklerine dair bizimle yani Vize sağlayıcınızla iletişime geçebilirsiniz. Bizler sizin için ilgili birimlerden hangi yöntemle hangi hesaba ödeme yapmanız gerektiğini sizler adına listeliyoruz. Aklınıza takılan sorularınız hakkında bilgi almak için bizimle yani www.lisbonvisa.com ile iletişime geçebilirsiniz. Schengen Vize ücreti ya Euro ile ya da yaşadığınız ülkenin para biriminden alınır. Eğer ödemenizi TL olarak yaparsanız Avrupa Merkez Bankası ödemenizi belirlediği döviz kuruna göre çevirip size makbuzu gönderir. 

Almanya Schengen Vizesi Almak Adına İzlenen Adımlar

 1. Almanya seyahat etme amacımı belirlemek. Bu adım hangi vize türü için başvuru yapmam gerektiğini belirler.
 2. Almanya Schengen bölgesine kaç adet giriş yapmanız gerekecekse ona göre Schengen vize türü seçmeniz gerekir.
 3. Başvuru için gereken belgeleri tamamlayın.
 4. Almanya Schengen Vizesi için konsolosluk ile ya da konumunuzdaki Vize danışmanınızdan randevu alın. Randevusuz başvuru yapıp yapamayacağınızı Vize Danışmanınızla irtibata geçip öğrenin.
 5. Başvuru formunuzu doldurun. (Almanya Konsolosluğu sitesinden Almanya Schengen Vize Başvuru Formuna ulaşın, doldurun ve çıktısını alarak belgelerinize ekleyin.)
 6. Başvuru ücretini ödeyin.
 7. Seyahatten en az 15 gün önce ya da 6 ayı geçmeyecek şekilde Almanya Schengen Vize başvuru formunuzu belgelerinizi tamamladıktan sonra Vize Danışmanız aracılığıyla konsolosluğa gönderin. 
 8. Aksi bir durum olmazsa başvurunuzun işlem süreleri 2 ya da 10 iş gününde belli olur.
 9. Başvurunuzun reddedilmesi halinde itiraz etme hakkınız doğmaktadır. Ret edilme nedeninizi öğrenmek adına standart vize ret formuna bakarak ne yapmanız gerektiğini bu formdan öğrenebilirsiniz. İtiraz dilekçeniz, Vize Danışmanı firmanız olan Lisbon Visa Danışmanlık tarafından Almanca veya İngilizceye çevrilir veyahut sizin bu dillerde yazdığınız itiraz dilekçenizi ilgili makama tarafımızdan iletilir. İtiraz dilekçesi verilirken iadesi olmayan itiraz ücreti ödemesi yapılması gerekecektir.